Konfirmation

Herningsholmskolens 7. klasser

Konfirmationerne i Fredens Kirke af konfirmander fra Herningsholmskolens 7. klasser er fastlagt til den sidste søndag i april.

Enkelte år vil kirkens helligdage kunne nødvendiggøre en flytning af datoen.

Se nedenstående datoer:

2018 29. april

2019 28. april

2020 26. april

2021 25. april

Konfirmationerne vil blive afviklet hhv. kl. 9.00 og 11.00.

Hvilke konfirmander, der konfirmeres hvornår, afgøres et par uger inde i undervisningsforløbet.

Fredens Kirke har optimalt set en max. kapacitet på 24 konfirmander.

Ved konfirmationer, hvor op til 24 konfirmander konfirmeres, råder hver konfirmand – foruden konfirmandens plads – over 9 reserverede pladser til familie/gæster.

Ved holdstørrelser på over 24 konfirmander råder hver konfirmand over 4 reserverede pladser, mens øvrige gæster henvises til de ikke-reserverede pladser.

 

Herningsholmskolens Centerafdeling

Konfirmationen af konfirmander fra Herningsholmskolens Centerafdeling konfirmeres lørdagen inden den sidste søndag i april.

Enkelte år vil kirkens helligdage kunne nødvendiggøre en flytning af datoen

Se nedenstående datoer:

2018 28. april

2019 27. april

2020 25. april

2021 24. april

Konfirmationen vil blive afviklet kl. 10.00.

Hver konfirmand råder minimum over 9 reserverede pladser til familie/gæster.

Øvrige gæster henvises til de ikke-reserverede pladser.

 

Åmoseskolen

Konfirmationen i Fredens Kirke af konfirmander fra Åmoseskolen er fastlagt til St. Bededag kl. 10.

Se nedenstående datoer:

2018 27. april

2019 17. maj

2020 8. maj

2021 30. april

 

 

Konfirmation 29. april 2018

Herningsholmskolens 7. klasser konfirmeres 29. april 

Kl.09.00

Kl.11.00

Navn

Navne

Malte Liebst Andersen

Lærke Søndergaard Andersen

Josefine Birch-Nielsen

Mads Moesgaard Bennetsen

Clara Højriis Christensen

Oliver Camargo Bilgrav

Mathilde Elmkvist

Malte Bonnerup

Signe Mei Ling Hansen

Maria Fabricius Christiansen

Andreas Heinrich Skræp Krüger

Frederik Gynther Skovgård Eriksen

Emma Bredkær Lauritsen

Malou Kramer Fjølner

Freja Toftegaard Lei

Nanna Nedergaard Ingerslev

Josefine Viborg Markussen

Jasmin Cecilie Fonnesbæk Jessen

Rasmus Bækgård Merrild

Frida Mølsted Kolby

Frederik Thybo Nørager

Helene Dahlin Kristensen

Glennie Birkkjær Olesen

Laura Thornvig Lindén

Alex Pearson

Frederik Marvil

Mie Sandberg

Lukas Jeppesen Moeskjær

Cecilie Bianca Stendorf

Kathrine Mundbjerg

Johan Søndergaard

Oliver Loke Nielsen

Rasmus Østergaard

Laura Lunde Oknadal

 

Christina Rahbek

 

Matilde Staal

 

Clara Kjærgaard Sørensen

 

Alberte Marie Yizhou Østergaard

Kalender

    27 apr

    Konfirmation - Alex

    Konfirmation

    Fredag 27. april kl. 10:00 - 11:00

    Fredens Kirke


    27 apr

    Konfirmation - Alex

    Konfirmation

    Fredag 27. april kl. 11:15 - 12:00

    Fredens Kirke


    28 apr

    Konfirmation - Alex

    Konfirmation

    Lørdag 28. april kl. 10:00 - 11:00

    Fredens Kirke


    29 apr

    Konfirmation Herningsholm I - Marie Munk

    Konfirmation

    Søndag 29. april kl. 09:00 - 10:30

    Kirken


    29 apr

    Konfirmation Herningsholm II- Marie Munk

    Konfirmation

    Søndag 29. april kl. 11:00 - 12:30

    Kirken